Aktualności

< Wróć

W kraju kolejne miejscowości bez wody !!!

Upalne dni powodujące zwiększone pobory doprowadziły do przeciążenia systemów zasilających w wodę. Coraz więcej miast i wsi w Polsce doświadczonych jest również okresowym brakiem wody. „Szczególnie trudna sytuacja panuje w pasie nizin: w województwie lubuskim, na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce i Kujawach”. Apele o oszczędzanie wody wydano m.in. w Kostrzynie, gminie Mosina, Brześciu Kujawskim, gminie Choceń, Skierniewicach, Obrzycku, Ostrogach, Szamotułach, gminie Białe Błota, Szlichtyngowa, Chojnów, Dobroszyce, w Moszczenicy i Sulejowie” [źródło: https://portalkomunalny.pl].

W Gminie Aleksandrów Kujawskim do tej pory nie wystąpiły większe problemy z dostawą wody. Jedyne przerwy wynikały z awarii sieci. Sporadycznie i miejscowo występują problemy z jakością wody [zabrudzenia]. Jest to efekt zrywania się osadów związków mineralnych ze ścian rurociągów magistralnych i na przyłączach spowodowanych zwiększonymi przepływami.

Cały czas sieci i ujęcia są monitorowane oraz zbieramy dane dotyczące występujących anomalii. Podkreślamy, iż wszystkie uwagi dotyczące pracy naszych wodociągów są cenne. W przypadku zaobserwowania niepokojących zjawisk prosimy o kontakt.

Telefon alarmowy: 570-569-568